אייקון - מערכת

מערכת

מערכת

עורך ראשי

Asaf Pinkus

פרופסור אסף פינקוס העורך הראשי של ההוצאה לאור מאז פברואר 2022. חוקר אמנות ימי-הביניים באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת וינה. פרסומיו עוסקים באמנות הגותית, בעיקר במרחב דובר הגרמנית במאות 13–51, ומתמקדים בשאלות של תאוריית דימויים, סומה-אסתטיקה, אלימות חזותית, דמיון והיסטוריה מדומיינת.
קרא עוד >>

 • Eyal Dotan fina

  ד"ר אייל דותן

  הוא חבר סגל בחוג לספרות ובתוכנית הבינתחומית באמנויות. חוקר ומלמד מחשבה קונטיננטלית, תורת הספרות ותיאוריה של האמנות. פירסם שני רומאנים: “עצם” (ידיעות, 3102), שזכה בפרס עם הספר ותורגם לאנגלית ו”ביחד ולבד” (ידיעות, 7102). ספרו “מקריות: בספרות, בתיאוריה ובחיי היום-יום” (רסלינג) עתיד לראות אור ב-3202. דותן ערך ספרי עיון רבים, היה סגן עורך מוסף “הארץ” ובעל טור ב”העיר”, וכן מבקר ספרות בבימות שונות.


  קרא עוד >>

 • HAIM HAZAN

  פרופסור חיים חזן

  הוא אנתרופולוג חברתי, פרופסור אמריטוס המכהן כמנהל-שותף במרכז מינרבה לחקר רב-תחומי של סוף החיים באוניברסיטת תל אביב. עיקר מחקרו מתרכז בהבנת מקומו התרבותי של מהלך החיים בהתמקדות בהזדקנות וזיקנה, כאשר טענת הליבה שלו גורסת שהזיקנה כתופעה חברתית מתיחדת בממדי זמן וחלל המבדלים ומנתקים אותה משלבי חיים אחרים עד להדרתה המוחלטת מן המרחב האנושי.


  קרא עוד >>

 • Prof. Galia Sabar pic

  פרופסור גליה צבר

  , החוג להיסטוריה של המזה”ת ואפריקה, אוניברסיטת ת”א. מחקריה של צבר עוסקים ביבשת אפריקה ואנשיה ומתרכזים בחקר הגירה ופליטות, סוגיות של בריאות וחולי ובכלל זה היבטים סוציו-פוליטיים של מגיפת האיידס ומיגור מחלות טרופיות נדירות (NTD) במז”אפ. לצד זה חקרה משפחות בפרק ב’.


  קרא עוד >>